چرا باید به زبان انگلیسی مقاله بنویسیم؟
در حال حاضر زبان بین‌المللی، زبان انگلیسی می‌باشد و از آنجایی که مجلات معتبر بین‌المللی مقالات را به زبانبین‌المللی منتشر می‌کنند، در وهله اول مطالب مقاله باید به انگلیسی نگارش شود و شما به هر زبان دیگری غیر از انگلیسی نوشته باشید مقاله‌ی شما به‌هیچ‌عنوان در ژورنال‌های معتبر بین‌المللی پذیرش نخواهند شد. پس مزیت اول نوشتن مقاله به زبان انگلیسی، چاپ آن در مجلات معتبر خارجی با نمایه ISIو یا Scopusمی‌باشد.

ادامه مطلب

هر کتاب، مقاله، محتوا، مطلب یا متنی را که قصد دارید به صورت آنلاین یا در قالب کاغذی با دیگران به اشتراک بگذارید باید قبل از در دسترس عموم قرار گرفتن، ویراستاری کنید. ویراستاری تضمین کننده این امر است که مقاله یا مطلب مورد نظر شما در بالاترین کیفیت محتوایی ممکن در دسترس عموم قرار گرفته و مخاطبان در درک و ارزیابی آن با مشکل روبرو نخواهند شد. اما فرآیند ویراستاری نیز در انواع و اشکال مختلف انجام شده و هر کدام از آنها مختص بهبود و تقویت مقاله در یک بخش منحصر به فرد است. اما به یاد داشته باشید که انواع مختلف ویراستاری که در این سرفصل بیان خواهیم کرد مرحله به مرحله و مربوط به فرآیند کلی ویراستاری است.
سابمیت مقاله - ژورنال

ادامه مطلب

 

بهبود و تقویت محتوای مقالات انگلیسی علاوه بر رعایت ساختار پژوهش ممکن است نیازمند اصلاحات گرامری و نگارشی نیز باشد. یک مقاله انگلیسی در بسیاری از بخش ها از قبیل ادبیات موضوع، روش تحقیق، فرضیات و نتیجه گیری نیازمند تقویت و بهبود است. پس علاوه بر دانش مقاله نویسی و ساختار بندی پژوهش علمی، شخص باید تسلط بالایی نسبت به اصول نگارشی زبان انگلیسی داشته باشد. یک ویراستار و پژوهشگر حرفه ای قبل از بهبود و تقویت مقاله باید بتواند به دو سوال اساسی در ارتباط با محتوای مقاله جواب روشنی بدهد. هدف از انجام این مقاله چیست؟ پاسخ به این سوال چارچوب پژوهش شما را مشخص کرده و هرگونه محتوا خارج از آن حذف شده و تمامی مطالب در راستای هدف تحقیق انسجام خواهد یافت.
مقاله ISI - ژورنال ها

ادامه مطلب